• Miasto
  • Rodzaj noclegu
  • Przyjazd
  • Wyjazd
  • Liczba os.
Wyszukiwanie zaawansowane
Rozmiar czcionki: A A A
Kontrast:
Jak zarezerwować hotel ?

Poszukiwania w sieci
W dzisiejszych czasach o wiele łatwiej jest szukać odpowiedniej oferty noclegowej przez internet niż np. dzwoniąc do poszczególnych hoteli. Obecnie powstał szereg serwisów internetowych, za pośrednictwem których można przeglądać oferty tysięcy hoteli, moteli czy pensjonatów. Niektóre serwisy posiadają również funkcję bezpośredniej rezerwacji noclegów.

Rezerwuj noclegi z wyprzedzeniem
Wybierając się na wakacje pamiętaj, aby rezerwować miejsce noclegowe z wyprzedzeniem. Jest to ważne z kilku powodów. Przede wszystkim rezerwując miejsca hotelowe wcześniej, masz pewność, że w wyznaczonym terminie pokój będzie na Ciebie czekał. Poza tym wiele hoteli czy pensjonatów przygotowuje specjalne oferty dla osób, które decydują się na rezerwację z wyprzedzeniem, dzięki czemu nierzadko można sporo zaoszczędzić.

Zwróć uwagę na warunki hotelowe
Decydując się na zarezerwowanie miejsca w hotelu dokładnie sprawdź warunki jakie zawarte są w ofercie. Przede wszystkim sprawdź jak duże są pokoje, czy pokój dwuosobowy jest z jednym podwójnym łóżkiem czy z dwoma osobnymi miejscami do spania. Warto też zwrócić uwagę na to czy pokój ma osobną łazienkę. W przypadku wyjazdu rodzinnego należy dowiedzieć się czy wybrany hotel posiada zniżki dla dzieci oraz czy istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dla niemowląt. Jeśli podróżujesz z czworonogiem musisz również sprawdzić, czy hotel przyjmuje zwierzęta. Jeśli masz szczególne wymagania dotyczące miejsca noclegowego, zanim zarezerwujesz datę pobytu dokładnie przejrzyj ofertę, aby  w ostatniej chwili nie okazało się, że nocleg nie spełnia Twoich wymagań.

Zapoznaj się z warunkami rezerwacji
Podczas rezerwacji miejsc hotelowych zwróć uwagę na warunki, na jakich rezerwujesz pokój. Bardzo istotne jest jak wysoką kwotę zaliczki musisz uiścić w momencie rezerwacji. Należy dokładnie to sprawdzić, ponieważ opłata ponoszona za rezerwację może wynosić nawet do 40% wartości zamówionych noclegów. Kolejną rzeczą, na która należy zwrócić uwagę są warunki rezygnacji. Należy pamiętać, że istnieje coś takiego jak zdarzenia losowe, których niestety nie można przewidzieć. W takim wypadku dobrze jest wiedzieć czy można odzyskać zaliczkę. Różne hotele podchodzą w różny sposób do tego zagadnienia. Są takie, w których zapłacona zaliczka nie ulega zwrotowi. W innych obiektach jest ściśle określony okres czasu, kiedy można zrezygnować. Jeśli zmieścisz się w tym czasie masz szanse na odzyskanie całej lub części wpłaconej zaliczki. Bywają również hotele, które zwracają większą część zaliczki pozostawiając sobie jedynie koszty manipulacyjne.


Dodaj ofertę noclegową
Logowanie
Login
Hasło

Copyright© 2013 - 2015 Zarezerwuj.pl
O firmie | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności